IJstaart met pistache en framboos
Aan het einde van het jaar hebben ijssalons het druk met feestbestellingen. Luxe kerstdesserts en bijzondere ijstaarten zijn in deze periode favoriet. Met een prachtig opgemaakte ijstaart en een verrassende smaakcombinatie steel jij dit seizoen de show.
Benodigdheden
Ingrediënten
| Base semifreddo perfetto natura MEC3 | 2x ½ recept van de zak (100 gram) |
| Slagroom 35% | 2x 500 gram |
| Witte basis | 2x 3.500 gram |
| Framboos pasta MEC3 | 227 gram |
| Pistache Bronte pasta 100% | 280 gram |
| Rood fruit crumble MEC3 | 200 gram |
| Quella wit | 60 gram |
| Pistache spiegelglazuur MEC3 | 500 gram |
Werkwijze
- Klop 500 gram slagroom samen met 100 gram semifreddo base, met behulp van een keukenmachine op tot yoghurt-dikte en plaats dit in de koelkast. Herhaal deze stap voor de tweede ijssmaak.
- Weeg 3.500 gram witte basis af en voeg de framboos pasta toe. Mix tot een homogene massa met een staafmixer. Giet de massa in de ijsmachine en draai het ijs niet te stevig af. Dit is belangrijk zodat je het ijs straks nog kan modelleren.
- Giet het frambozen-ijs in de ring van 18 cm. Creëer een strakke, rechte laag van 2 cm dik. Strijk de laag met een glaceermes of krabber recht en vries voor zeker 10 min. terug in de shockvriezer.
- Weeg opnieuw 3.500 gram witte basis af en voeg hier de Bronte Pistache Pasta aan toe. Giet de massa in de ijsmachine en draai ook dit ijs niet te stevig af zodat je het straks nog kan modelleren.
- Giet het pistache ijs boven op het frambozen ijs en creëer nu een laag van 3 cm. Herhaal de instructies van stap 3 en vries wederom zeker 15 min. aan in de shockvriezer.
- Klop de eerder gemaakte semifreddo opnieuw kort op tot yoghurt-dikte. Giet de grote ring (22cm) tot zeker de helft vol met de semifreddo. Haal het bevroren framboos/pistache ijs uit de ring en druk recht naar beneden in de semifreddo tot ca. 0,5 cm onder de rand van de ring. Strijk af en vries terug in de shockvriezer.
- Weeg de Rood Fruit Crumble en Quella af en meng door elkaar. Breng een laag van ca. 0,5 cm aan op het pistache/framboos ijs en strijk glad af. Dit is gelijk met de rand van de ring! Vries de taart terug voor zeker 15 min in de shockvriezer.
- Draai de ijstaart nu om. De Rood Fruit Crumble en Quella zijn de bodem van de taart.
- Verwarm de pistache spiegel voorzichtig in de magnetron of au-bain-marie tot 40-42 graden. Verwijder luchtbellen met een staafmixer voor een mooi resultaat. Haal de taart uit de ring als de spiegel op temperatuur is. Giet de spiegel in één vloeiende beweging over de taart en strijk één keer de bovenkant snel maar voorzichtig af.
Tips en variaties
- Decoreer de ijstaart met semifreddo spuitwerk. Gebruik verschillende spuitmondjes (kartel en/of glad spuitje).
- Decoreer met verse framboos, pistachenoten en chocolade-decoratie.
Wil je meer weten over de recepten, producten of bereiding neem dan contact op met Nic Gelato: info@nicgelato.nl of kijk op www.nicgelato.nl/recepten.
Dit recept hoort bij Vakblad IJs | editie 5-2025. Het thema van dit nummer is IJssalon van de toekomst & onderhoud. Abonnees kunnen alle artikelen ook online lezen. Nog geen abonnee? Sluit dan een abonnement af.