Italo de Lorenzo overleden
NIEUWS | De Italiaanse ijsmaker Italo de Lorenzo is op 85-jarige leeftijd overleden. Hij was de eigenaar van de bekende IJssalon Venezia aan de Oude Gracht in Utrecht.
“Op 2 januari is mijn held, mijn lieve vader Italo De Lorenzo overleden”, schrijft dochter Romana de Lorenzo op Facebook. Ik ga hem verschrikkelijk missen.” Ter nagedachtenis speelde stadsbeiaardier Malgosia Fiebig op 4 januari Italo's lievelingsmuziek, Quel mazzolin di fiori, op het carillon van de Domtoren in Utrecht.
Italo de Lorenzo
Italo de Lorenzo werd op 19 april 1939 geboren in Utrecht. Zijn vader Guido de Lorenzo opende in 1928 als eerste Italiaan een ijssalon in Nederland: Venezia in Utrecht. Vanwege de smaak en kwaliteit van zijn ijs werd een groot succes.
Ook Italo gaat de ijsbranche in. In 1971 begint hij samen met zijn vrouw ijssalon Venezia op de Oudegracht. In de prachtige ijssalon vergroot hij het smaakassortiment enorm. Naast zijn werkzaamheden in de zaak richtte Italo met drie andere vooruitstrevende ijsbereiders ITAL op, de vereniging voor Italiaanse ambachtelijke ijsbereiders. Daarnaast was hij ook de eerste buitenlandse hoofdexaminator voor de vakopleiding IJsbedrijf en tot 2005 actief als voorzitter van de Europese vereniging voor ambachtelijke ijsbereiders (Artglace).
Openlucht museum
In 2002 sloot hij de deuren van de salon. Het ijs van Italo is niet helemaal verdwenen. In 2003 nam zijn dochter Romana het receptenboek van hem over. Zij verkoopt het ijs in IJskiosk Venezia op de Jansbrug tegenover Oudegracht 105.
Nieuwsbrief Vakblad IJs
Geen nieuws meer missen van Vakblad IJs? Schrijf je dan in voor onze nieuwsbrief en ontvang elke maand het laatste nieuws en achtergrondverhalen in je mailbox.