
De afsplitsing, die naar verwachting eind dit jaar zal plaatsvinden, is een gevolg van Unilevers besluit om zich te concentreren op zijn kernactiviteiten. "Magnum is een extreem succesvol, geliefd en ambitieus merk," aldus Peter ter Kulve, president Ice Cream Unilever, in zijn eigen LinkedIn-bericht. "Het zal ons allemaal samenbrengen, met het icoon van ons Wall's hart in het midden van ons logo."
De ijsdivisie, die in 2024 €8,3 miljard omzette, krijgt een beursnotering in Amsterdam, Londen en New York. Het hoofdkantoor van The Magnum Ice Cream Company komt in Amsterdam te staan.
Deze afsplitsing stelt Unilever in staat om zich te richten op zijn best presterende merken. The Magnum Ice Cream Company kan zich volledig toeleggen op de complexe en kapitaalintensieve ijsindustrie. De stap wordt door analisten gezien als een logische zet, gezien de unieke uitdagingen en kansen binnen de ijsmarkt.