Gelato Festival strijkt neer in België

12 februari 2025 Carpigiani
VAKWEDSTRIJD | Dertig ijsbereiders gaan op 25 februari in het Belgische Zandhoven de strijd met elkaar aan tijdens de Belgium Gelato Festival Challenge 2025. Welke ijsmaker maakt het beste ijsje en volgt Christiaan Wu op?

Carpigiani Ambachtelijk Benelux en Ranson organiseren op 25 februari de Belgium Gelato Festival Challenge. Op het spel staan de Belgische titel en een plaats in de Europese finale later dit jaar.

IJssmaak

De zoektocht naar het beste ijs staat centraal tijdens de Gelato Festival Challenge. Deelnemers brengen hun ijsmix mee naar Zandhoven. Daar draaien ze het ijs , voor zien het van garneren en presenteren het aan de jury. Deze beoordelen het ijs op basis van smaak, structuur, creativiteit, verbale en esthetische presentatie.

Op 25 februari strijden zo'n dertig Vlaamse en Waalse kandidaten om de titel. In 2024 won Christian Wu van Gelateria Giotto uit Brussel de wedstrijd. Hij deed dit met de ijssmaak ‘Il Bosco dei cento Acri’: een opvallende combinatie van honing, den en eekhoorntjesbrood. “Smaak is heel subjectief en niet iedereen heeft dezelfde mening”, zei hij. “Voor mijn combinatie werd ik geïnspireerd door het bos en Winnie de Poeh. De smaken, de geur en het gevoel dat je krijgt in een bos gecombineerd met boshoning.”

Europese finale

Dankzij de winst plaatste Wu zich voor de Europese finale die later dit jaar plaatsvindt. Dat geldt ook voor de nummers twee en drie (Fabio Marasti en José Romero). Ook de top drie van 2025 kwalificeert zich voor deze wedstrijd. Hier strijden de Europese ijsbereiders om een plaats in de strijd om de wereldtitel.

Gelato Festival World Masters 2022-2025

De Gelato Festival World Masters 2022-2025 is een internationale wedstrijd, georganiseerd door Gelato Festival, in samenwerking met Carpigiani Gelato University en Sigep – Italian Exhibition Group. Elk jaar strijkt het Gelato Festival neer in verschillende landen voor de zoektocht naar de beste ijsbereiders. De vierjarige wedstrijd eindigt met de strijd om de wereldtitel.

De vakwedstrijd startte in 2010 in Florence als een lokale wedstrijd, geïnspireerd door het eerste ijsrecept van Bernardo Buontalenti uit 1559. Sindsdien is de wedstrijd uitgebreid. Eerst over de rest van Italië, daarna Europa en sinds 2017 de Verenigde Staten. Aan de editie van 2017-2021 deden 3500 ijsmakers mee.

 

Altijd op de hoogte blijven?